צור קשר מידע נוסף יד שניה פרופיל חברה פרוייקטים דף הבית

סטריאו

מקרני קול YAMAHA

כבל לרמקולים, כבל HDMI

מערכת סטריאו

מערכת קולנוע ביתית

זרועות ומתקנים לטלויזיה ומחשב

רסיברים לקולנוע ביתי

רמקולים
חדשות עדכונים וסקירת
בחלק זה של האתר נעדכן לגבי מוצרים חדשים בתחום האודיו וידאו, רמקולים שקועים, רמקולים לגינה, רסיברים לקולנוע ביתי, מערכות קולנוע ביתי, זרועות לטלויזיה, מעמדים ועגלות למסכי טלויזיה ועוד.
נסקור מוצרים חדשים, נעדכן לגבי טכנולוגיות חדשות ועוד...


רסיברים לקולנוע ביתי

מערכת קולנוע ביתית 
בפסקאות הבאות נרצה לעשות סדר בכל הנוגע לתחום ה- קולנוע ביתי, ולעזור במקצת
למבקרים באתר להבדיל בין עיקר ותפל במטרה להביא להבנה ובחירה ב- מערכת קולנוע ביתית
המתאימה לכם לאור שפע האפשרויות והמאפיינים הקיימים ומתחדשים מדי יום שחלקם
חשובים וחלקם חשובים פחות. ובכך לאתר את המערכת הקולנוע הביתית המומלצת עבורכם.
 
בין השמות/מונחי חיפוש השונים תמצאו בין השאר
רסיבר קולנוע ביתי
קולנוע ביתי
מערכת קולנוע ביתית
מערכת קולנוע
מערכת קולנוע אלחוטית 
 
אבל כל המונחים הללו מדברים בעצם על אותו הדבר.  
 
מהי מערכת קולנוע ביתית, ומהם מרכיביה בקצרה.
 • מערכת קולנוע ביתית מורכבת משני רכיבים עקריים, וידאו ואודיו (video and audio). כ- וידאו יכול לשמש מסך טלויזיה  או מסך הקרנה. וכאודיו אנו זקוקים לרסיבר קולנוע וסט רמקולים ועוד כמובן מקור, שהוא DVD, ממיר כבלים וכדומה.
 • מערכת קולנוע ביתית משולבת אודיו וידאו אמורה לספק לנו חווית צפייה בדומה לקולנוע על ידי הגברת אפקט התמונה (וכדי לעשות זאת כראוי נהיה זקוקים למסך טלוויזיה גדול או מסך הקרנה) ועל ידי הגברת אפקט הסאונד, וזאת באמצעות מערכת הגברה של קולנוע ביתי או רסיבר לקולנוע ביתי.
 • תפקידו העיקרי של רסיבר לקולנוע ביתי הינו להגביר את המקור (source) או DVD דרך סט רמקולים המקיפים אותנו ויוצרים מעטפת סאונד שמכונה סראונד כאשר אנו במרכזה ובכך ממקמת אותנו במוקד ההתרחשות ובכך מספקת את חווית הקולנוע הביתי.
 • ככול שרכיבי האודיו וידאו היו איכותיים יותר כך תגבר חווית הצפייה וההנאה שנפיק מהמערכת קולנוע ביתית. 
 • ישנם היום גם מערכת קולנוע ביתית אלחוטית המאפשרות חיבור אלחוטי לרמקולים מוגברים אחוריים ללא צורך בחיבור חוטי של רמקולים אלה לרסיבר.                                                        
 1. רסיבר קולנוע ביתי, העברת הסיגנל, פורמאט הסאונד DOLBY DIGITAL , סוגים משמעויות והבדלים.
  • רסיבר קולנוע ביתי הנו החלק המרכזי בכל מערכת קולונע ביתית ותפקידו העקרי כאמור הוא לנהל את החלק של האודיו (וגם וידאו ברמת מיתוג בלבד) ולספק לנו חווית קולנוע טובה בכל הנוגע לסאונד, אבל איך הוא עושה זאת בדיוק: אם נתחיל מההתחלה אז ראשית אנו זקוקים לדיסק DVD ולמכשיר DVD (או מקור אחר כגון ממיר יס, NETFLIX) שמחובר לרסיבר, הרסיבר מקבל את הסיגנל מפענח, מגביר  אותו ומעבירו לרמקולים.
  • דיסק DVD המכיל סרט יופק בדר"כ עם שישה ערוצים שלושה ערוצים מקדימה שהם סנטר במרכז ערוץ ימני ושמאלי, ערוץ ימני אחורי (REAR) וערוץ שמאלי אחורי וערוץ לתדרים הנמוכים שיועבר באמצעות SUB WOOFER
  • אז כאמור רסיבר קולנוע ביתי מקבל את הסיגנל מה- DVD בפורמאט דחוס כגון DOLBY DIGITAL , DTS, {ועוד פורמאטים חדשים אחרונים כגון DOLBY TRUE HD , DOLBY ATMOS שמתיימר לשחזר את הסאונד ללא הפסד אינפורמציה (נרחיב על כך בהמשך)}. ומפענח אותו, תרם פעולת הפענוח כמובן מתבצעת פעולת כידוד של הסיגנל המקורי ומועברת לדיסק. לכן אנו בעצם זקוקים לפעולת פענוח. פעולת הפענוח מאפשרת הפניית הסיגנל של כל ערוץ וערוץ אליו הוא משויך ושליחתו לרמקול המתאים מסינכרוניזציה מלאה. לדוגמא סצנה של ירי שמבצע דמות מצד ימין בפריים לצד שמאל אמור להשתקף בכך שנשמע את קול הירי מופק מרמקול הימני חולף על פני הרמקול המרכזי ומסתיים ברמקול השמאלי מה שמעביר אלינו את הסצנה ומגביר את החוויה.
  • ישנם סוגים שונים של קידוד ופענוח של רצועת האודיו, הידועים בינהם הינם:  DOLBY ATMOS DOLBY DIGITAL, DTS, DOLBY TRUE HD, DOLBY ATMOS כאשר הראשון מביניהם הינו הישן ביותר והאחרון הינו החדיש ביותר והאיכותי יותר כמובן, ההבדלים בינהים אינם גדולים וניתנים לאבחון בעיקר במערכות איכותיות במיוחד כלומר אם אינכם מתכוונים להשקיע סכום שחורג מ-10,000 ש"ח לכל רכיבי המערכת אני בספק אם תרגישו הבדל ניכר בין הפורמטים.                                                                                                                                                                            
 2. רסיבר קולנוע ביתי, הבדלים ומשמעויות.
  • מה הסכום שכדאי להשקיע ברסיבר קולנוע ביתי ?
  • האם לקנות רסיבר קולנוע חדש או יד שניה?
  • מה זה HDMI ואם אני צריך את זה?
  • מה זה HDMI 1.3 ו-HDMI 1.4 HDMI2.0?
   • ישנו היום מגוון מאד גדול של פירמות כגון YAMAHA, PIONEER, DENON ועוד... לכל פירמה יש כ-12 דגמים שבכל כ-חצי שנה משתדרגים עם פונקציות חדשות שחלקן משמעותיות וחלקן פחות.
   • תפקידו של הרסיבר בחדר קולנוע ביתי היום הוא רחב יותר מבעבר ובכל יום תפקידו הולך ומתרחב עוד יותר. כיום הרסיבר הנו מרכזיה בידורית שאמורה למתג הן תמונה והן סאונד לאפשר הזרמת מוזיקה משירות מוזיקה כגון: SPOTIFY, TIDAL ועוד...
   • בעת החלטה לגבי רכישת רסיבר קולנוע ביתי כדאי שנדע מהם היכולות וההבדלים הבסיסיים של רסיברים.
    • רסיברים יודעים למתג גם את הסאונד וגם את התמונה. כלומר מחברים עליהם את כל המקורות כגון נגן ממיר יס/פרטנר/הוט וכד', מה שמאפשר לנו לעבור בין המקורות על ידי לחיצה על המקור הרצוי ברסיבר. 
    • ישנם רסיברים שמגיעים עם כניסת USB ומאפשר חיבור DISK ON KEY  הצגת והשמעת תחנים של מוסיקה.
    • ישנם רסיברים לקולנוע ביתי עם חיבור ל- IPHONE ול- IPOD המאפשרים לשמוע תכנים השמורים בהם. או ניגון באמצעות AIR PLAY,
    • ישנם היום רסיברים לקולנוע ביתי עם חיבור רשת שמאפשר השמעת מוסיקה שמאוחסנת במחשב. חיבור רשת מאפשר גם רדיו אינטרנט. תכונה זו הינה כיום לדעתי התכונה החשובה ביותר שנחפש ברסיבר לפני רכישה שכן היא משנה את חווית ההאזנה למוסיקה באופן טוטאלי, שכן המוסיקה הופכת להיות זמינה הרבה יותר, אין צורך לקום לבחור דיסק כלשהו ניתן להגיע אליו פשוט ע"י ניווט בתיקיות המחשב ישירות ממכשיר הסמארטפון.
    • ישנם רסיברים לקולנוע ביתי התומכים ב-3D המשמעות של זה הינה רלבנטית רק לאלו מבינכם המתעניינים בחיבור מסך שהוא תלת מימד.
    • ישנם רסיברים שעושים UP SCALING שזה אומר המרת אות ברזולוציה נמוכה לרזולוצה גבוהה יותר 1080P ו 4K מה שרבים לא יודעים הוא שגם מסכי הטלויזיה עצמם עושים את אותו הדבר ע"י SCALER משלהם. ניתן עדיפות ל SCALER של הרסיבר רק אם מדובר ברסיבר שהוא מסדרה מאד מתקדמת בכל שאר המקרים זהו לדעתי גימיק שניתן להתעלם ממנו.
    • ישנה תכונה נוספת שנקראת UP CONVERSION שהיא כן חשובה, וזו מכיוון שהיא מאפשרת מיתוג קל ונוח בכך שהיא מאפשרת חיבור מקורות רבים עם סוגים שונים של סיגנלים כגון COMPOSITE component ,HDMI ועוד והרסיבר ממיר את הסיגנל לסיגנל דיגטלי שמועבר למסך פלזמה באמצעות כבל אחד מסוג HDMI.
      
      
        מערכת קולנוע ביתית מומלצת היא מערכת שתתאים היטב לצרכים הספציפיים של כל אחד מכם, רצוי להיעזר בבעל מקצוע מנוסה לפני שרצים לרכוש מערכת קולנוע ביתית זולה, ובכך להימנע  מבזבוז מיותר הכרוך בהחלפת המערכת .

להלן קישור לדף המוצרים הרלוונטי: לרסיברים לקונוע ביתי הקלק כאן

טל':
ויקטור נטיגה מנהל טכני
שם
טלפון
אימייל
מפת אתר   |   מדיניות החזרת מוצרים   |   surround-sound.co.il   |   סטריאו סאונד